Jak pracovat se sadou tematických výseků

Máte chuť se pustit do šití quiet book, malinko si usnadnit práci a ještě vykouzlit ten nejkrásnější úsměv svých dětí nad odvedenou prací? Pojďte to zkusit s filcovými výseky.

 

 

Naše zákaznice někdy cítí obavy, zda sady zvládnou zpracovat. Vybíráme však takové motivy, aby jejich sešití zvládl i ten, kdo před tím podobnou zkušenost nemá. Je potřeba trochu trpělivosti, kombinatoriky a fantazie - všechny tyto předpoklady šičky quiet books mají. A odměna je vskutku sladká :-)

 

VÝHODY VÝSEKŮ

  • Výseky v mnohém usnadní práci. Ušetříte čas, úsilí i materiál a výsledek je často fantastický. Už žádné dlouhé hodiny kreslení střihů, obkreslování na filc a stříhání ručně. Vše dostanete hotové.
  • Práce je obdobná, jako u potištěného filcu, na rozdíl od tištěných obrázků však získáte při troše fantazie po každé i jiný a originální výsledek. Navíc můžete sadu rozdělit a použít na několik příběhů, knih nebo úkolů.
  • Výsledek je velmi věrohodný a kvalitní, neboť výřezy jsou provedeny laserem na kvalitní tvrdý korejský filc. Není tedy třeba cokoliv podžehlovat. Stačí jen sešít.
  • Nezapomeňte si ponechat i tzv. odpadní filc - tvrdý korejský filc se vždy hodí na další kousky stříhané ručně.

 

Vyberte si vhodné téma a pusťte se do toho!

  1. Balíček výseků dostanete v podobě filcových plátů A4 (nebo menších). Jednotlivé barevné pláty obsahují různé části výseků a motivů, na zeleném tedy najdete např. listy, trávu, ale i žábu nebo chameleona. Oči budou na filcu bílém, květiny pak na růžovém apod.
  2. Rozložte si všechny barevné filcy vedle sebe a pusťte se do skládání. Podle fotografií u jednotlivých sad začněte postupně jednotlivé části “vylupovat” a skládat dohromady. Tento postup vám pomůže si také uvědomit, co budete šít jako první, co později a co naposled.
  3. Rozvrhněte si, jak bude váš příběh vypadat. Většina sad vydá na celou knihu nebo na několik stránek. Zvažte, co kam umístíte, jak a kterým směrem se to bude pohybovat, zda budete uchycovat háčkem, suchým zipem, cvokem, na knoflík nebo necháte volně zasunout.
  4. Sešívat jednotlivé kousky můžete podle barvy nitě, nebo chuti, nebo jakkoliv. Pravidla jsou libovolná a žádný ze způsobů práci o moc neurychlí.
  5. Téměř každá postavička nebo dílek obsahuje dvě části. První s přesnými tvary a konturami, druhou větší, na kterou se vše ostatní přišívá. Jakmile sešijete tyto dvě k sobě, stačí pak spodní, přečnívající část obstřihnout podle horní a je hotovo.

Tak směle do toho a nechte se vést výslednými fotkami z jednotlivých sad. Potěší nás, když nám pošlete fotky svého tvoření :-)