Bohužel díky opatření v souvislosti s Covid19 dochází k velkému zdržení zásilek z USA, nemůžu tedy doplnit knoflíčky Dress It Up. Podobně jsou na tom zásilky z Asie a z některých dalších států. Naše balíčky zůstaly u výrobců/dodavatelů, některé jsou na půli cesty a stále čekají. Omluvte prosím omezený výběr materiálů ze zahraničí. Děkuji za pochopení i Vaši laskavou trpělivost. Mirka Zouhar

Babo, raď!

Každý jsme někdy zažili situaci, kdy jsme si nebyli jistí, kdy jsme začínali a potřebovali jsme vodítko, jak na to nebo kudy dál. Přišla zkrátka chvíle, kdy jsme si řekli: "A teď, babo, raď!" 

V tomto blogu se tedy baba pokusí poradit, jak nejlépe bude umět, například jak začít, tipy jak pokračovat nebo inspirace na další šití a tvoření :-)


 

Jak si ulehčit práci - řezání (1.díl)

Práci s nůžkami se při šití knih, kostek nebo jiných hraček a drobností nevyhneme. Ale někdy si stříhání můžeme ulehčit řezacími kolečky.

Pojďme si o tom povědět víc.

Návod na hrací kostku - autor Michala Hrušková

Hrací kostka, patří také k velmi oblíbeným hračkám dětí. Zpravidla jde o molitanovou kostku potaženou plátnem, na kterém jsou našity aktivity podobně jako v quiet book. 

Moje velice šikovná kolegyně se s vámi podělila o svůj fotonávod.

Šijeme quiet book - strana labuť a ježek

Máte základní povědomí o tom, k čemu textilní kniha (quiet book) slouží, jaký se na ni používá materiál a nyní se chcete pustit do ušití své.

Pojďme se podívat, jak na to...

Základních informace k textilní knize (tzv. queit book)

Jaké je využití textilní knihy (tzv. quiet book)? Jaký na ni potřebujeme materiál? A jaké rozdíly ve složení některých materiálů jsou? 

 Trochu se v tom zorientujeme...