Náš příběh

 

Čas od času se ve svém životě ocitneme na rozcestí. Jen zřídka se však stane, že na stejném rozcestí potkáme člověka, se kterým nás něco spojuje, a s nímž nakonec sdílíme další směr i cíl. A tak jsme tu. Mirka z eshopu Manverko.cz a Michaela z facebookového obchůdku Ráj filcu.

Zjistily jsme, že nás pojí víc, než jen město původu nebo současného života, ale také láska k ručnímu tvoření a edukativnímu šití především.

Mirka sedávala u šicího stroje už od dětství a od své maminky se učila krůček po krůčku tvořit z látek a nití hlavně praktické nebo dekorativní věci do domácnosti. Od potřebných drobností se přes středověké kostýmy postupně propracovala až k dětskému oblečení, hračkám a vzdělávacím pomůckám. Když se pak dostala do povědomí jako lektorka v kurzech šití, byl to jen krůček k založení internetového obchůdku s materiálem, který se v českých končinách dá jen zřídka koupit po kusech za rozumný peníz, a po němž její žákyně volaly. A tak vznikl e-shop Manverko.cz.

Michaela už jako malá do noci poslouchala klapot maminčina šlapacího stroje a tajně pak šila oblečky pro panenky. Ke skutečnému šití ji však přivedly až zásadní životní události a motorické obtíže prvorozeného syna. Šití quiet book se tak stalo kýženou terapií i vášní v jednom. Inspiraci hledá především v zemích s hlubokou rukodělnou tradicí, což jí dovedlo až ke spolupráci se zahraničními výrobci filcových výseků a tisků a originálním autorským střihům, které dnes promítá do vlastních látkových knih a vzdělávacích pomůcek pod značkou My Way Quiet Book.

M-M_final

Eshop Manverko.cz již několik let přináší amatérským i profesionálním šičkám kvalitní pomůcky na šití, materiál, galanterii a polotovary k tvorbě všeho druhu s důrazem na český původ. Nyní se sortiment rozrostl o jedinečné filcové výseky a tištěné panely. A tím zdaleka nekončíme. Chceme komunitu amatérských švadlenek vzdělávat a ukázat vám, že ušít látkovou knihu, kostku nebo praktickou didaktickou pomůcku dokážete nejen s natištěnými obrázky. A že vás obklopuje řada zajímavých materiálů s netušeným potenciálem právě pro potřeby senzomotorického rozvoje dětí (i dospělých). 

Rády vám s objevováním světa šití pomůžeme!

Mirka a Michaela